Politike

A ka pasur negociator për të hequr non-grata Berishës? reagon Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, ka reaguar me urgjencë pas një lajmi të shëprndarë në media dje, se Lulzim Basha dhe deputetë të PD kanë ndërmjetësuar me amerikanët për të hequr shpalljen “non-grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Kim në një reagim në Twitter shprehet se vendimi i SHBA-së për personat që vendos që të shpallen “non grata” nuk negociohet dhe askush nuk duhet të pretendojë se ishte “ndërmjetës”. “7031 (c) përcaktimi nuk i nënshtrohet “negocimit” dhe askush nuk duhet të pretendojë të jetë “ndërmjetës”.

Ata që janë përcaktuar mund të fajësojnë, por faktet janë të pamohueshme. Presidenti Biden e ka bërë të qartë se ata që përfshihen në korrupsion do të mbajnë përgjegjësi” mbyllet postimi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: