fbpx
Politike

Avokat Ngjela shakton të qeshura, vë “me shpatulla pas murit” Agron Dukën: Të pëlqen? -Jo!- Mua shumë

Avokati Spartak Ngjela është përballur mbrëmjen e djeshme në një debat politik me Agron Dukës, kreun e PAA.

Në emisionin “Open”, ku po flitej për krizën politike, Ngjela u shpreh se në fakt nuk ka asnjë krizë, dhe se me ardhjen e opozitës së se, parlamentit iu kthye normaliteti.

Kjo pasi sipas Ngjelës, prej vitit 2017, opozita nuk bënte gjë tjetër, veçse të gjuante me gurë.

“ Po flas me tezat e tua, the që forca e një partie politike është tek vota, me sondazhe the që ka dy parti të mëdha, PS dhe PD, ku qëndron kriza? Megjithse se votat e i ka PD që është jashtë parlamentit, votimin realisht e ka opozita parlamentare që është atje, kjo është situata”, iu drejtuar Duka.

“ Fashizmi e nxori nga parlamenti?”, i përgjigjet avokati.

“Ore ç’rëndësi ka, ne s’po themi… Ne po themi ka apo jo krizë”, tha Duka.

“Oo ka rëndësi shumë. Jo s’ka fare krizë, që nga 2017 e deri tani nuk ka pas parlament , parlamenti erdhi në këtë moment që erdhi opozita e re, se ku diskutonin ata? Ata hidhnin gurë… korrupsionin e godet vetëm reforma në drejtësi Ky parlament të pëlqen?”, u shpreh Ngjela.

“Jo”, iu përgjigj Duka.

“Mua shumë, këtu mbaron”, tha Ngjela duke mbyllur kështu dhe diskutimin.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button