fbpx
Politike

Basha në Manzë: Vlerësim sa më të shpejtë dhe real të dëmit të shkaktuar

/ATSH/- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vizitoi banorët e prekur nga tërmeti në Manzë, nga ku kërkoi vlerësimin sa më të shpejtë dhe real të dëmit të shkaktuar dhe lëvrimin e parave tek qytetarët për rikonstruksion apo rindërtimin e shtëpive.

“Duhet urgjentisht që banorët që janë në kamp të strehohen në konteinerë ose në shtëpi me qira. Zgjidhja është vlerësimi i shpejtë dhe real i dëmit të shkaktuar dhe lëvrimi i parave tek qytetarët për rikonstruksion apo rindërtimin e shtëpive”, deklaron Basha.

Basha shprehet po ashtu se duhet menjëherë të përcaktohen fondet dhe të nisë financimi i nevojave të mijëra familjeve të mbërthyera në këtë emergjencë që sipas tij, sa më shumë zgjatet aq më shumë thellohet./a.gjonaj/

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button