Politike

Basha takim me aleatët, çfarë po diskutohet në selinë blu

Kryetari i PD Lulzim Basha po zhvillon një takim me aleatët e djathtë në selinë blu. Basha po takon aleatët e djathtë. PD vazhdon të bëjë përpjekje për reformën zgjedhore. Partia Demokratike ka nxjerrë edhe një projekt-rezolutë, për të zbardhur se nga vijnë paratë me anë të së cilave financohen partitë.

Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar kanë përgatitur një projekt-rezolutë të tillë, pasi ka akuzuar shpesh herë maxhorancën e vendit se financohet nga para të pista e të krimit të organizuar. Partitë opozitare jashtë-parlamentare, nesër në mëngjes do të zhvillojnë një takim me presidentin Ilir Meta, me ftesë të këtij të fundit në institucionin e Presidencës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close