Politike

Berisha dhe LSI bashkë në zgjedhjet e 6 marsit, reagon Lulzim Basha

Partia Demokratike reagoi pasi Sali Berisha konfirmoi koalicionin me LSI për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit në 6 bashki. Përmes një mesazhi, PD thekson se ky koalicion i emërtuar ‘Shtëpia e lirisë’ bëhet për të dëmtuar demokratët. Sipas kësaj partie, koalicioni non-grata nuk do ta mbajë Shqipërinë në vendnumëro.

REAGIMI Sali Berisha ka vetëm një garë, atë për të dëmtuar Partinë Demokratike. Koalicioni non grata nuk do ta mbajë Shqipërinë në vendnumëro, hallet e Berishës, Ramës dhe Metës, nuk janë hallet e shqiptarëve. Zgjedh Ramën, mban Berishën dhe Metën. Zgjedh Berishën dhe Metën, mban Ramën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close