Politike

Berisha: “O djem rrëmbeni armë”

Ish kryeministri Sali Berisha e quajti moment kritik ditën e sotme dhe ftoi maxhorancën të votojë draftin për vetingun e politikës, për ndryshe tha ai rrugët e sheshet do të oshtijnë: O djem rrëmbeni armë, ja vdekje ja liri

“Edhe një herë ju bëj thirrje. Momenti është kritik. Unë ja u them se do të bëni gabimin më të rëndë që mund të keni bërë ndonjëherë nëse ju përdorni kartonet e zeza, të nxira të krimit, nëse përdorni diktatin e krimit si përfaqësues të tij, për të hedhur poshtë këtë amandament që do të bënte historinë për shqiptarët, përndryshe ju garantoj se forca do ju shkulë nga këto karrige.

Për ndryshe ju garantoj bëjuni gati në rrugë e sheshe të Shqipërisë do oshtijnë: O djem rrëmbeni armë, ja vdekje ja liri”, deklaroi Berisha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close