Politike

Daçiç: Marrëveshja Serbi-Kosovë shumë larg

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç gjatë një interviste për televizionin serb “TV Prva” ka deklaruar se duhet të organizohet një marrëveshje mes Beogradit dhe Prishtinës.

Sipas Daçiç kanë qenë të gatshëm por Ramush Haradinaj dhe masat e ndërmarra tregojnë se zgjidhja nuk do të arrihet.

“Kanë qenë të gatshme të organizojnë nënshkrimin në momentin që ne të arrijmë marrëveshje, pasi që ata nuk janë pjesë e dialogut dhe nuk e përcaktojnë kohën për këtë, por gjithçka që po ndodh tani me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe masat e ndërmarra nga Prishtina, tregojnë se zgjidhja nuk do të arrihet aq shpejt”, ka shtuar Daçiç.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close