Politike

Daçiç një talent i fshehur/ Këndon “Kalinkën” para Vladimir Putinit (Video)

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Dacciç ka përsëritur një tjetër performancë muzikore para miqve të rëndësishëm në Beograd.

Në darkën zyrtare të shtruar për nder të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin në Pallatin Serbia, ai këndoi këngën e famshme ruse “Kalinka” dhe “Rjabinushka” këngë tradicionale të kënduar nga Ushtria e Kuqe.

Dacciç ka pritur me këngë edhe kryeministrin shqiptar Edi Rama kur në 2014-ën shefi i diplomacisë serbe i kishte kënduar “O sole mio”. Me këngën “Osman Aga”, Dacciç  po ashtu ka pritur dhe presidentin eTurqisë Recep Tayyip Erdogan, kur ky i fundit vizitoi Beogradin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: