Politike

Demokratët e Shijakut mbështesin Bashën: Deri në fund Shqipëria do fitojë!

Demokratët e Shijakut kanë falenderuar kryedemokratin Basha për betejat në krye të PD-së dhe shprehen se do të jenë në krah të tij për betejat e së ardhmes. Ata shprehen se PD bëri një fushatë model dhe Basha zhvilloi një fushatë pozitiviste duke u ofruar çdo qytetari një program që synonte mirëqenie.

“Duke ju falenderuar te gjitheve, qytetare te Kavajes, Golemit, Helmesit, Synejit dhe Luzit per voten qe na dhate duke perbuzur blerjen me parate e krimit dhe duke sfiduar fuqine e makinerise se shtetit te vene ne dispozicion te Partise Socialiste, Partia Demokratike Kavaje ju eshte mirenjohese dhe do te vijoje betejat e saj perkrah lidershipit te Partise Demokratike ne çmontimin e farses elektorale dhe rikthimin e shpreses per shqiptaret.

Ne u beme pjese e nje fushate model te Partise Demokratike dhe lidershipit i saj Lulzim Basha, nje fushate me strategji pozitiviste, nje fushate qytetare qe ofroi nje program qe synonte rritjen e mireqenies se cdo qytetari ne Shqiperi.” Demokratët e Shijakut falenderojnë edhe komisionerët, numëruesit dhe vëzhguesit që mbrojtën votën në procesin zgjedhor.

“E percollem kete program dere me dere me te rinjte e mrekullueshem qe iu bashkuan kesaj fushate dhe qe jane garanci e vijueshmerise se idealit tone demokratik. Faleminderit ne menyre te vecante heronjve tane komisionere , numerues e vezhgues qe ndoqen deri ne voten e fundit, votën tuaj.” Demokratët shtojnë se do të jenë serish në betejë; në betejën e triumfit të moralit të politikës, në betejën për të ardhmen evropiane të Shqipërisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: