Politike

Flamuri shqiptar ulet në gjysmë shtizë në Presidencë në nder të Bashkim Finos

Flamuri kombëtar në institucionin e Presidentit të Republikës ulet në gjysmë shtizë në nderim të të ndjerit Bashkim Fino, Kryeministër i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar dhe deputet në disa legjislatura.

Në të gjitha institucionet shqiptare, sot flamuri është ulur në gjysmë shtizë, teksa qeveria e shpalli 29 marsin ditë zie kombëtare. Bashkim Fino u nda nga jeta në moshën 58-vjeçare për shkak të COVID-19.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: