fbpx
Politike

Glover në selinë e PD, takim me Bashën. Ja çfarë do të diskutohet

Drejtuesja e misionit të vëzhguesve të OSBE-ODIHR, Audrey Glover është rikthyer në Shqipëri. Glover po zhvillon një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha. Glover dhe delegacioni që e shoqëron kanë mbërritur në selinë e PD-së rreth orës 12:00 dhe janë duke zhvilluar një takim me Bashën. Misioni i OSBE-ODIHR mbikëqyri votimet monopartiake të Edi Ramës në 30 qershor dhe në raportin përfundimtar ka nxirë të gjithë procesion e njëanshëm të 30 qershorit. Në këtë takim me Bashën, Glover do të prezantojnë raportin final të OSBE-ODIHR dhe do të flasë edhe për rekomandimet që janë bërë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button