Politike

Këshilli Kombëtar i PD, zëdhënësja e Berishës tërhiqet nga gara

Zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Erla Mehilli, ka njoftuar sot se ajo është tërhequr nga gara për Këshillin Kombëtar të PD-së.

Në një postim në Facebook ajo shkruan se nuk do kandidojë më per arsye te vetat personale.

“Per kete vendim timin njoftova dje me shume korrektese edhe strukturat drejtuese te Partise Demokratike”- thote ajo, duke sqaruar per edhe pse e ka emrin ne liste nuk do te jete pjese e gares.

Postimi i plotë

Te nderuar miq,

Per arsyet e mia personale kisha vendosur te mos kandidoja me per ne KK te PD, pas dy mandateve radhazi e zgjedhur ne kete forum. Per kete vendim timin njoftova dje me shume korrektese edhe strukturat drejtuese te Partise Demokratike.

Por sot e pashe emrin tim ne liste dhe ndjehem e detyruar qe te sqaroj miqte e mi dhe sigurisht edhe delegatet qe une nuk do te jem pjese e kesaj gare.

Duke i falenderuar te gjithe per mirekuptimin, i uroj suksese kandidateve te tjere!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close