Politike

Kryemadhi në Pogradec: Shqipëria është mbytur nga varfëria

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka zhvilluar paraditen e sotme një takim e strukturat e LSI në Pogradec.

“Qeveria po shkreton vendin dhe po largon shqiptarët. Kërkesat e studentëve reflektojnë gjendjen e vërtetë të familjeve shqiptare. Boll dhuruan para oligarkëve, Arsimi i Lartë në krizë të thellë. Po vritet e ardhmja e të rinjve shqiptarë

Protesta e studentëve, e drejtë, legjitime, e motivuar. Çdo prind, vëlla e motër, mbështet studentët. Koha për ndryshim është sot”, deklaroi Monika Kryemadhi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close