Politike

Kryeministri Rama takohet me zyrtarin e BE, Borrell zbulon detajet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me Josep Borrell, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë.

Ka qenë zyrtarin e lartë të BE-së ai që ka bërë të ditur këtë fakt përmes një statusi në Twitter.

“Takova Kryeministrin Edi Rama në WPC2021. Ne diskutuam për zgjerimin, Samitin e ardhshëm, Ballkanin Perëndimor dhe nevojën për rezultate konkrete. E rëndësishme për të ruajtur vrullin e reformës në rajon si dhe besueshmërinë e BE-së.”, shkruan Borrell.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: