Politike

Kuvendi përjashton deputetin Hasa, PD kërkon përjashtimin e Ramës

Byroja e Kuvendit ka vendosur të përjashtojë me 10 ditë nga punimet deputetin e PD-së Endri Hasa.

Ky i fundit goditi Edi Ramën me vezë dhe topa letrash.

Por dhe Partia Demokratike ka bërë kërkesë për përjashtimin e Edi Ramës nga Kuvendi.

Sipas PD-së Rama duhet të përjashtohet për shkak të fjalorit të tij denigrues ndaj deputeteve.

Partia Demokratike ka mbledhur firmat e deputetëve për të përjashtuar Edi Ramën nga Kuvendi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close