Politike

Më 10 shtator nis Kuvendi: Rama mblodhi sot strukturat e reja, pritet PD të mbledhë kryesinë

Në prag të seancës së Kuvendit, Partia Socialiste mblodhi sot sekretarët dhe deputetët e rinj të PS-së. Po PD kur do të mbledhë kryesinë?

Gazetari Everest Dedaj informon se është çështje orësh për tu mbledhur kryesia e PD-së ku do të diskutohet dhe për betejën politike që do të mbahet në Kuvend si dhe qëndrimin për Sali Berishën pas kërkesës së SHBA-së që PD të distancohet.

“Është një moment i rëndësishëm ky për PD-në ” komenton gazetari.  Me dekretin e presidentit Parlamenti i ri do të mblidhet të premten e 10 shtatorit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: