fbpx
Politike

Merkel: Në mars duam hapje të negociatave për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel në lidhje me rindërtimin e shtëpive pas tërmetit të 26 nëntorit.

Para se të takonte kreun e qeverisë shqiptare, Merkel tha se do të dëshironte që negociatat me Shqipërinë të hapeshin në mars.

“Mbi të gjitha, ne duam të arrihet një marrëveshje në mbledhjen e ardhshme të Këshillit Evropian për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Të dyja vendet kanë arritur shumë. Ne do të punojmë tani që këto arritje të marrin meritën e tyre me një rezultat në mars”, tha ajo.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button