Politike

Mesazhi tek Berisha: Manastirliu kandidate e Ramës për Bashkinë e Tiranës, po bëhet gati për fushatë

Duke iu referuar një mesazhi të ardhur në adresë të tij, Sali Berisha shkruan sot se ministrja e Shëndetësisë është kandidatja e Edi Ramës për Bashkinë e Tiranës, dhe jo Erion Veliaj.

Denoncuesi shkruan se Manastirliu ka nisur një gjueti shtrigash duke zëvendësuar punonjës të spitaleve me anëtarë të Partisë Socialiste, për t’u bërë gati për fushatë.

Kujtojmë se zgjedhjet vendore do të mbahen më 30 qershor të vitit të ardhshëm. Kandidatët e mazhorancës dhe opozitës nuk janë zbuluar ende.

Postimi i Sali Berishës: 

Gjueti shtrigash per qellime elektorale nga ndrikull Manastirliu!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Zoti i Berisha desha te ngrej nje shqetsim per shendetesin,Ministria ndrikull e rilindjes Orgeta Manastirliu, qe kur thuhet se esht emruar kandidate per kryetare te Bashkise se Tiranes ne vend te Lal Plehut ka filluar nje revansh ndaj punonjesve te spitalit, duke u bere presion me anen te nje testimi,qe ka filluar neper spitale.Me sebepin se po ben akreditimin e spitaleve ajo ka filluar luften e shtrigave ndaj punonjesve gjoja duke i marre ne testim, dhe me pas me arsyen se nuk e ke kaluar i heq nga fuksionet e punes, duke vendosur njerez me testera partie qe do bejne fushate elekktorale ne Tirane per te .Zonja ndrikull nuk sheh gjendjen e spitaleve qe mungojne ilacet, mungojne aparaturat mjeksor per diagnostikim, por merret me inferemeret per tu bere presion para zgjedhjeve lokale, qe po te duam ne te mbajme pune prandaj vlersoni kete te mire me votat qe do na jepni.Dua ta ngresh kete shqetsim sepse ky testim nuk asnje qellim rritjen e cilesise se sherbimeve , por vetem terrorin ndaj punonjeve te spitaleve, Kjo u pa edhe ne maternitetin e ri te Tiranes ku u shkakrkuar te gjithe kryeinfermeret per ti zevendesuar me partiak., dhe per ti pasur nen tutel per zgjedhjet ku dihet qe spitalet dhe mesuesia jane ne pune te shtetit.Me respekt doktor, DUAM TE MBETEM ANONIM

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: