Politike

Meta sfidon Ramën: Eja në debat televiziv në Vlorë

Në një intervistë në televizionin “6+1 Vlora”, me gazetarin Ermal Sika, presidenti i Republikës Ilir Meta ftoi kryeministrin Edi Rama në një debat televiziv në qytetin bregdetar, ku është zgjedhur edhe deputet.

Por kreu i shtetit është i bindur se ai nuk do ti përgjigjet pozitivisht kësaj ftese, i trembur, sipas tij, nga humbja që e pret. E ftoj Ramën për të disatën herë për një debat televiziv në Vlore. Por jam i bindur se nuk do të vijë sa kohë atij i ra të fikët edhe nga Babaramo. Kjo tregon qartë që është në gjendje shumë të rëndë.

Edi ka frikë të ballafaqohet me mua para Vlorës dhe para të gjithë popullit sepse e ndjen që është i humbur në debat, pa filluar”. Gjatë ditëve të fundit, replikat mes presidentit Meta dhe kryeministrit Rama ka qenë shumë të forta, duke mos munguar as etiketimet fyese.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: