Politike

Meta vizitë në familjen e Arjan Salës: Simbol i vetëmohimit, i dashurisë për njerëzit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar familjen e Arjan Salës, 32-vjeçarit i cili u dogj mes flakëve në një qendër tregtare 4 ditë më parë për të shpëtuar mbi 20 njerëz.

Meta thotë se i ndjeri Sala është simbol i vetëmohimit dhe dashurisë për njerëzit. Arjan Sala mbeti i vdekur 4 ditë më parë teksa trupi i pajetë iu gjet sot. ‘’Arjan Sala shpëtoi shumë jetë njerëzish. Arjan Sala simbol i vetëmohimit, i dashurisë për njerëzit.’’- tha Meta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: