Politike

Pavarësia nuk bashkon krerët e shtetit: Rama nuk kthen as kokën nga Meta

Krerët e shtetit ishin sot në Vlorë për të përkujtuar 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit duke kryer homazhe edhe tek Monumenti i Pavarësisë.

Por, edhe pse është një ditë e shënuar, kjo nuk ka mjaftuar për të shuar të paktën për sot ndasitë politike mes tyre. Presidenti Ilir Meta, kryeministri Rama dhe kryeparlamentari Ruçi u përkulën para Monumentit të Pavarësisë duke vendosur edhe kurora me lule.

Fill pas kësaj ceremonie, Meta largohet duke përshëndetur me dorë Ruçin dhe Ramën. Kryeparlamentari ia ktheu “selamin” Metës, ndërsa Rama as nuk ktheu kokën për të parë nga kreu i shtetit duke ecur drejt me agjendën e tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close