Politike

PD mbledh grupin parlamentar para seancës së orës 18:00

Deputetët demokratë kanë vendosur që të organizojnë një mbledhje të grupit parlamentar për orën 17:30 për të diskutuar mbi atë çfarë do të bëjnë në seancën e orës 18:00.

Seanca u shty pasi deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa qëlloi me vezë Edi Ramën dhe kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu disa herë seancën.

Edhe pas mbledhjes së Byrosë së Kuvendit, ku u mor vendim që Hasa të përjashtohej me 10 ditë, ky i fundit nuk ka pranuar që të lërë sallën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close