Politike

Petrit Vasili: Kryeministri tape topi broçkulliti, rektoret hiç !?

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar takimin e kryeministrit Rama me Rektorët pasditen e sotme.

Me anë të një postimi në Facebook, Vasili shkruan se përballja e sotme ishte ajo mes injorancës dhe dijes, ku injoranca fliste pafund, dhe dija e detyruar heshte.

Postimi i Vasilit:

Kryeministri tape topi broçkulliti, rektoret hiç !?

Shkollepaku krakërriti si laraske qorre perpara rektoreve e dekaneve.

Thesi i budalleqeve qe i madh dhe ata rektore e dekane po ta kishin pasur student do t’i kishin vene nje dysh dy metra te gjate ketij kryeministrit tape topi.

Po si munden te heshtin keta rektore perpara ketij tape topi?

Cdo interes personal eshte aq i vogel dhe pa rendesi sa qe s’mund ta justifikoje nje heshtje te tille depersonalizuese.

Sa gjynah nje grup njerezish te dijes i nenshtrohen nje te padituri.

Fitoi tapa e topit apo humben rektoret?

Jo thjesht humbi morali dhe karakteri dhe fitoi interesi i vogel dhe personaliteti i shplare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close