Politike

Presidentja e KE me mesazh të qartë: E ardhmja e Shqipërisë është në BE

Ursula Von der Leyen me një postim në rrjetet sociale shkruan se mesazhi i saj është i qartë dhe se e ardhmja e Shqipërisë është në Bashkimin Europian.

“E kënaqur që fillova vizitën time në Ballkanin Perëndimor në Shqipëri. Mesazhi im është i qartë: e ardhmja e Shqipërisë është në BE. Komisioni Europian i qëndron fort këtij angazhimi. Me përparim të mirë në reformat në drejtësi, Shqipëria e ka bërë të qartë. Tani BE -ja duhet të bëjë të njëjtën gjë”, shkruan ajo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: