Politike

Takimi 60-minutësh në Presidencë, çfarë diskutuan Ilir Meta dhe Gramoz Ruçi

Në fokus të takimit 60-minutësh mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe Presidentit Ilir Meta raportohet të ketë qenë zgjedhjet lokale.

Presidenti Meta e njohu Ruçin me konsultimet e zhvilluara prej tij për datën e zgjedhjeve të ardhshme lokale.

Gjithashtu, Presidenti Meta i bëri me dije Ruçit zhvillimin e procedurave transparente për të ftuar kandidatët, të cilët kanë paraqitur interesin për Kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, me qëllim përzgjedhjen e një kandidati të përshtatshëm për këtë pozicion.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close