Politike

Thaçi del kundër Haradinajt: Taksën ndaj Serbisë e vendosi PDK-ja

Vazhdon të jetë ende ndër temat më të diskutara taksa e Kosovës ndaj Serbisë.

Edhe presidenti Hashim Thaçi ka folur për taksën dhe mundësinë e tërheqjes së saj.

Megjithatë, të gjitha meritat Thaçi ia ka kaluar ish-partisë së tij.

Thaçi është shprehur:

“Vendimi për taksën është marrë nga Enver Hoxhaj, në koordinim me Kadri Veselin. Ndërsa Ramush Haradinaj dhe të tjerët e kanë votuar këtë vendim”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close