Politike

U shpall “non grata”/Berisha: Ftoj Blinken të paraqesë çdo provë që ka kundër meje

“Foltorja” e ish- liderit të Partisë Demokratike është ndalur ditën e sotme në qytetin e Kavajës. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka zbuluar nga takimi me demokratët e Kavajës, se Gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë e tij ndaj sekretarit Amerikan Antony Blinken. Ai ftoi Sekretarin e Shtetit që të parqesë çdo provë që disponon ndaj tij.

“Gjykatësi i Parisit ka papranuar padinë e Sali Berishës. E ftoj sekretarin Antony Blinken të dorëzojë në Gjykatën e Parisit, çdo provë fakt dhe dokument që ka ndaj Sali Berishës, por e garantoj që ka zero”, tha Berisha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: