Politike

“Unë më elitar se Rama”, Kokëdhima zbulon çfarë vlerëson tek kryeministri

Kreu i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokedhima ishte i ftuar së fundmi në emisionin sportiv “Pasó” në Top Albania Radio, ku iu rikthye nostalgjisë së tij personale për radion. Ai kujtoi kohën e shkuar disa vite më parë kur kishte një program radiofonik të quajtur “Si të bëhesh milioner” në të njëjtën kohë kur një program radiofonik aso kohe, ish kryetar bashkie e kishte edhe Edi Rama në radion e Z. Kokëdhima ‘Plus 2′.

Ai tha se emisioni i tij kishte një audiencë të caktuar dhe ishte elitar, ndërsa emisioni i Ramës populist. Ai e vlerësoi për kohën, sjelljen dhe mënyrën e Ramës për të cilin la të kuptohej më pas se ishte zhgënjyer. Kokëdhima shprehu konsiderata dhe vlerësime të mëdha për misionin e Top Albania Radio-s që vijon rrugëtimin e saj pas më shumë se 20-vitesh, si radio lider në tregun audioviziv në Shqipëri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: