Politike

Yuri Kim apel grave shqiptare: Votoni në zgjedhjet e 25 prillit

Në ditën e 8 marsit, ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, u ka bërë thirrje të gjitha grave dhe vajzave që të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një postim në twitter, diplomatja amerikane shkruan “Në Ditën e Grave Ndërkombëtare, gratë që përfaqësojnë vendet tona si ambasadore në Shqipëri u kërkojnë të gjitha grave të votojnë – sepse është e drejta dhe e ardhmja jonë”.

Në videon e publikuar nga ambasadorja amerikane thuhet se “gratë dhe vajzat janë të lira të votojnë për kandidatin e tyre të preferuar. Vota jonë është fuqia jonë, prandaj përdoreni atë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close