Politike

Zbardhen detajet e takimit të Metës me Fleckestein, çfarë u diskutua

Ka përfunduar takimi mes Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta dhe eurodeputetit Knut Fleckestein. Ka qenë vetë Meta, ai që përmes një postimi në Facebook shkruan se vetëm reformat  e vërteta  me bazë ligjin do ta çojnë drejt BE-së  vendin tonë, teksa nuk zbulon të tjera detaje nga takimi mes tyre.

Pata kënaqësinë të takohesha me eurodeputetin, Knut Fleckenstein. Vetëm reformat e vërteta në fushën e sundimit të ligjit do të çojnë drejt çeljes së negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian”, shkruan Meta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close