Showbiz

“22 mijë kilometra larg babait…” Samiu i Për’Puthen +40 tregon historinë e trishtë të jetës

Samiu, një nga konkurrentët e Për’Puthen +40 ka një histori të trishtë të jetës, sa kur e dëgjon të duket si film. Ai ka lindur në Australi por në moshë të vogël ka udhëtuar në Ulqin, aty ku edhe është rritur.

Në takimin me Gilbertën, ai ka treguar se në moshën 17-vjeçare është nisur nga Ulqini për në Australi për të takuar babanë e tij që kishte vite që se shikonte.

“U nisëm nga Australia për në Ulqin por babai nuk erdhi kurrë me ne. Ai ishte një bixhozçi dhe qëndroi atje. Unë shkova ta gjeja më ndihmoi pjesa se kisha pasaportë australiane. 22 mijë kilometra larg ta gjeja në kohën që nuk ka internet. ai ishte në një vend .

Ishte një perde e ftohtë, ai ishte i rrënuar nga jeta dhe ajo më përmalloi shumë se gjyshja ime kishte ndërruar jetë dhe ai kurrë nuk e pa nënën babanë apo xhaxhanë. Kur e gjeta në atë mënyrë, të rrënuar më bëri që mos të qëndroja”, tha Samiu.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: