Showbiz

Aktorja e famshme: Covid është diçka e mirë, 5 miliardë njerëzit e tepërt të zhduken

Aktorja e njohur franceze, Brigitte Bardot ka bërë së fundmi disa deklarata, duke i shokuar që të gjithë. Në një intervistë që pritet të botohet e plotë nga revista “Oggi”, ndër të tjera ajo u shpreh se Covid-19 mund të jetë diçka e mirë, pasi do të zhuken njerëzit e tepërt mbi tokë.

“Druhem se Covid dhe sëmundje të tjera të mëdha si kjo që po paralajmërohen, do të rivendosin në mënyrë të dhimbshme një rend të ri. Kur ata 5 miliardë njerëzit e tepërt mbi këtë tokë të zhduken, natyra do të ritojë të drejtat e saj.

Pyes vetën a mos vallë ky virus është dicka e mirë? Mos është një lloj vetërregullimi nga një mbipopullim i qartë, të cilin nuk kemi qenë të zotët ta kontrollojmë”, ka thënë Bardot.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close