Showbiz

Aleksia Peleshi konfirmon ndarjen nga Romeo: Nuk funksionoi! U nxitova jam vetëm 20 vjeç

Ashtu siç foli kur kishte fituar të gjithë sigurinë dhe besimin nga lidhja me të, ashtu edhe pasditen e sotme, Aleksia Peleshi rrëfeu ndarjen nga aktori i humorit Romeo Veshaj.

Në një prej daljeve të saj në “Goca dhe gra” vitin e kaluar, Aleksia rrëfeu se ajo dhe Romeo kishin tashmë një lidhje të konsoliduar, madje kishin nisur edhe bashkëjetesën.

Por gjërat nuk funksionuan siç ajo do të kishte dashur. Pasditen e sotme, nga “Rudina” në Tv Klan, Alkesia pranoi publikisht se lidhja mes saj dhe Romeos nuk ka funksionuar: “Unë kam folur publikisht me shumë garanci për atë lidhje, por kjo ka ndodhur sepse ai (Romeo) ma kishte fituar sigurinë.

Unë jetoja me familjen e tij, bënin plane për martesë në të ardhmen e afërt, më prezantonte si të fejuarën e tij, dhe mendoja që me këtë njeri i kam gjërat e finalizuara”, – tha ajo duke shtuar se ka qenë një veprim i nxituar: “Ama jam nxituar, sepse unë jam vetëm 20 vjeç dhe nuk mund të pretendoj që partneri i parë do të jetë gjithë jetën me mua. S’funkionoi, s’funksionoi…”

Pyetjes nëse e ka vuajtur shumë ndarjen, Aleksia iu përgjigj: “Ajo që vuajta unë është pjesa që kisha më shumë hallin se çfarë po ndodh në publik sesa çfarë po ndodh me mua. Kam pasur një mendësi të gabuar, si do shfaqem para njerëzve, pa menduar që unë shpirtërisht të jem mirë, që ai të jetë mirë. Tani që më në fund po marr guzimin ta them publikisht, ndihem e çliruar.”

Aleksia tha se relatat me Romeon i ka të mira, por kujton një shprehje të të atit tani që lidhja ka përfunduar: “Ehh, sa ujë do rrjedhë…” dhe për këtë, edhe ajo është bindur: “Dhe le të rrjedhë… “ – tha me të qeshur duke dashur ta mbyllë këtë temë për të cilën kohët e fundit ka qenë mjaft e përfolur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close