Showbiz

Alketa arrin në Itali, sjell pamje nga përgatitjet për Sanremo

Alketa Vejsiu ka udhëtuar për në Itali. Ditë më parë, Alketa Vejsiu ka njoftuar publikun se do të jetë pjesë e festivalit “Sanremo”, shkruan lajmi.net. Moderatorja është ftuar nga drejtori artistik i këtij festivali, për të qenë bashkëprezantuese me disa prej emrave më të njohur të botës së shoubizit.

Pak ditë para festivalit, Alketa arriti në Itali, ku edhe po bëhen përgatitjet për festival. Nga atje, ajo bëri të ditur se njëri fustan që do ta vesh atje do të jetë i punuar nga dizajnerët italian, e tjetri nga shqiptarët.

“Kush mendoni qe do te jete stilisti italian qe do te ralizoje njeren nga veshjet ne #sanremo2020?!
Nuk mund ta besoj qe po me ndodh, por po ndodh!
Te shohim kush e gjen…
Goca fustani ishte shshshsh i kendshem! Besoj do t’ju pelqeje dhe juve!
Por kam vendosur qe fustani i dyte te jete nje Brand Shqiptar!
E Duam Italine per gjithcka, por duam Shqiperine dhe Kosoven shume”, ka shkruar Alketa. Për ndryshe, Festivali Sanremo do të mbahet nga 4 deri më 8 shkurt.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: