Showbiz

Alketën e ‘fshinë’ dhe e ‘ma.sak,ruan’ me komente, tani i “pervishet” edhe gazetarja shkodrane: Po kush je ti, o zemër reflekto për veten njëherë

Gazetarja shkodrane Eliona Shkreli i eshte perveshur moderatores Alketa Vejsiu, pasi kjo e fundit u pozicionua qarte ne krah te Elvana Gjates duke e shprehur deshiren per fitoren e saj dhe madje i kerkoi ndjese publike. Kjo solli edhe me pas per.plasjen e saj me Arilena Aren, fituesen e spektaklit. Tashme ato te dyja nuk ndiqen me ne rrjetet sociale. Ne një koment ne rrjetet sociale, gazetarja Eliona Shreli, prej vitesh moderatore e lajmeve dhe gazetare ne mediat lokale dhe kombetare, ajo i shkruan se festivali nuk eshte i yti si dhe e ka ftuar te reflektorje.

“Uaaaaaaa ti qënke e marrë fare moj Spikere e lexuese shumë e mirë e skenarit por absolutisht pa lidhje kur del jashtë skenarit, nuk të ka lidhje fare goja me trurin. Besove në vizionin tim? Po kush je ti njëherë…Kujt i plasi që Elvana nuk ka marrë pjesë në festivale të tjera por erdhe ti e shyqyr na solle me vete edhe “divën” stonaturë e tallava që më mirë mos të kishte ardhur fare në konkurim se mirë kemi qënë dhe pa të.

Po ti qënke e pa cipë fare moj, stë vjen turp të shkruash këtë idiotllëk statusi që ke shkruar? Festivali nuk është i yti moj injorante. Ça kujton ti se je do dhe të na bësh si shoë ëoman dhe e gjithëditur. O zemër lëre Elvanën dhe reflekto për veten njëherë…

Të këndosh nuk di, bëjë në ambjente familjare, po as të prezantosh se ti të lodh shumë, kur del jashtë skenarit bën gafa pafund, flet shpejt që është defekt nuk është vlerë, pastaj ke ndjenjën e superioritetit që tregon fodullëkun e qënies tënde. Më këtë status ke treguar taman Alketën, për këtë ke meritë”.SHKODRANEWS

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close