Showbiz

C’po ndodh me Nik Xhelilaj dhe aktoren e famshme turke?

Kanë kaluar plot 12 vite që kur ish-studenti i ‘’Akademisë së Arteve’’ Nik Xhelilaj, u shfaq për herë të parë në ekranin e madh, për të mos u ndarë më prej tij, ndonëse vitet e fundit ka zgjedhur të zhvillojë karrierëne nga ajo kohë e deri më sot, po provon vetëm arritje të njëpasnjëshme. Prej vitesh ka ‘’braktisur’’ Shqipërinë, për të prekur suksesin në kinematografi mes Turqisë dhe Gjermanisë, ku është transferuar që prej 2017-ës.

Aktori i njohur shqiptar, Nik Xheliaj, po korr sukses jo vetëm në shtetin turk por edhe në Gjermani. Por, Nik Xhelilajt nuk i kanë shkuar edhe aq mirë gjërat në jetën private.

Vitin e kaluar mediat turke shkruajnë se ai dhe aktorja Gokçe Bahadir, ishin në një lidhje prej 8 vitesh, romancë kjo që nisi në xhirimet e filmit ”Qyteti i humbur”. Dy aktorët e mbajtën sekret lidhjen e tyre për vite me radhë, por thuhet se kohët e fundit ata i kanë dhënë fund asaj.

Shkak i kësaj ndarjeje është bërë bërë distanca mes tyre dhe udhëtimet e shpeshta të shqiptarit simpatik, pasi sikundër e dimë karriera e tij është e ndarë mes Turqisë dhe Gjermanisë. Ndërkohë, nga vetë protagonistët nuk ka ende asnjë deklaratë apo prononcim për të ndarje.

Nik Xheliaj tashmë do të jetë pjesë e serialit më të ri që nis së shpejti transmetimin në televizionin publik TRT. Djaloshi shqiptar do t’i japë jetë një personazhi historik në serialin “Uyanı? Büyük Selçuklu”, ndërsa do të luajë krah aktorëve më në zë turq si: Bu?ra Gülsoy, Ekin Koç, Leyla Tu?utlu, Sevda Erginci, Gürkan Uygun, Mehmet Özgür, Osman Sonant, Hatice ?endil, İlker Kızmaz dhe Cemal Tokta?.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close