fbpx
Showbiz

Dua Lipa “sundon” në botën e muzikës, lë pas emra të njohur, shënon një tjetër sukses

Dua Lipa është padyshim një ndër këngëtaret më të suksesshme me famë botërore. Artistja shqiptare ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm, e cila ka thyer një sërë rekordesh, duke u bërë kështu një ndër personazhet më të komentuar në industrinë e muzikës.

Puna e palodhur dhe përkushtimi ndaj muzikës ka bërë që Dua të lërë pas emra të njohur të industrisë muzikore botërore. Së fundmi, ylli i hitit “Be The One” ka thyer një tjetër rekord, dhe ajo nuk mund të ishte më e lumtur se kaq.  Përmes një postimi në InstaStory, Dua ka bërë me dije se është tashmë artistja e tretë më e dëgjuar në botë dhe artistja e parë femër më e dëgjuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button