Showbiz

Dyshja e njohur, Elif dhe Omer ‘rikthehen’ bashkë pas shumë vitesh

Engin Akyürek, aktori i njohur me rolin e Omerit në serialin “Diamante dhe dashuri”, prej pak kohësh ka nisur xhirimet për një serial të ri. “Sefirin K?z?”, bashkë me Engin, kishte deri tani protagoniste edhe aktoren e njohur Neslihan Atagül.

Kjo e fundit, për shkak të problemeve shëndetësore, është detyruar ta lërë serialin duke u zëvendësuar kështu me ish-partneren e Engin, Elif.Tuba Büyüküstün e ka bërë zyrtar lajmin që do t’i bashkohet kastit të serialit të ri bashkë me grupin e punës, me të cilin ajo ka punuar për disa vite.

Pavarësisht se në dukje, Tuba do të zëvendësojë Neslihan Atagül dhe personazhin e saj, në fakt, jo. Ajo nuk do të jetë vajza e ambasadorit, ‘Nare’, por do t’i besohet një rol i ri në serialin e suksesshëm. Duke e ndarë entuziazmin edhe me fansat e saj, me një foto bardhë e zi në Instagram, Tuba shkruan se ndihet shumë e lumtur për këtë projekt:

“Nis nga puna një rrugëtim i ri, por i njohur. Ish-partneri im, Engin, skenaristi im i dashur, shoqja ime Eylem, i dashuri Emre, të cilin e kam takuar në vitet e para në aktrim, kam kënaqësinë të punoj sërish me ju dhe me Star Tv. Shihemi së shpejti me një karakter të ri…”, ka shkruar aktorja.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close