fbpx
Showbiz

Ermal Fejzullahu i bën urimin të veçantë të atit për ditëlindje, ja sa vjeç mbush Sabriu sot

Këngëtari i njohur shqiptar, Sabri Fejzullahu ditën e sotme feston 73 vjetorin e ditëlindjes së tij. Nuk kishte si të mungonte në këtë ditë kaq të veçantë për të urimi i djalit të tij këngëtarit, Ermal Fejzullahu.

Nëpërmjet një postimi në “Instagram”, Ermali ka përzgjedhur fjalët më të bukura për babain e tij. “Urime ditlindja i pazavensushmi i Shqipetarise. I bofsh edhe 100 bashke me buzqeshjen tane e zemren e bardhe e tmire qe e ki . Je krenaria jone, e sa ma gjate jeta jote aq ma e bukur jeta jem . Te duam shume une , e padyshim edhe krejt Shqipetaret kudo qe jane”– shkruan Ermali krah fotos të Sabriut. Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij,  Nera Fejzullahu kanë marrë nënshtetësinë shqiptare.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button