Showbiz

FOTO/ Këngëtarja e njohur dënohet me 10 muaj burg, nuk do ta besoni arsyen e pazakontë. Emri

Një gjykatë në Stamboll e dënoi këngëtaren turke të popit Gulsen me dhjetë muaj burgim pasi e shpalli fajtore për “nxitje të urrejtjes dhe armiqësisë” për shakanë e saj me shkollat ??fetare turke.

Këngëtarja e njohur dënohet me 10 muaj burg, nuk do ta besoni

Ajo u burgos për pesë ditë dhe më vonë kaloi 15 ditë të tjera në arrest shtëpiak, pavarësisht se kërkoi falje nëse u kishte shkaktuar ndonjë ofendim nxënësve të shkollave fetare.

Gjykata fillimisht e dënoi atë me një vit burg, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve e Turqisë, Anadolu. Dënimi i saj u ul më vonë, duke marrë parasysh “qëndrimin dinjitoz” të saj gjatë procesit gjyqësor.

Gulsen do të përballet me burg nëse kryen një vepër penale brenda pesë viteve të ardhshme.

Sipas AP, ajo nuk kishte asnjë koment mbi vendimin.

Gjatë gjyqit, Gulsen hodhi poshtë me forcë akuzat se ajo kishte për qëllim “të nxiste urrejtje”, duke këmbëngulur se komenti i saj “ishte një shaka mes dy personave”.

Në mbrojtje të saj, ajo tha se po ngacmonte një anëtar të grupit, i cili ishte mbiquajtur “Imam”, por nuk ndoqi një shkollë fetare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close