Showbiz

FOTO/ Nuk do ta besoni sa vjeç ka mbushur djali i hitit ‘Qingji i vogël’

E kush nuk e ka dëgjuar apo kënduar këngën ‘Qingji i vogël’ që mund të themi me plot gojën është ktheyr në një ninull për të gjithë fëmijët e vegjël. Kjo këngë është kënduar nga një zë shumë i ëmbël që është Pëllumb Hajdari.

Kënga është publikuar 8 vite para dhe ka mbi 202 milion klikime në Youtube. E mëqënëse kanë kaluar shumë vite tashmë Pëllumbi është rritur ai sapo ka mbushur 18 vjeç dhe këtë vit mbaroi dhe shkollën e mesme Ai njihet edhe për këngë të tjera si “Sherri i vogël”, “Qeni”, “Stili travollta”, “Rokoko”, e disa të tjera, ku veçohet paraqitja e tij në videoklipe.

Image

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close