fbpx
Showbiz

Grammy Awards 2020, shihni veshjet më të bukura të ceremonisë

62-të vjetori i Grammy Awards është festivali ku artistët vlerësohen me çmimet më të mëdha- dhe veç kësaj tapeti i kuq si çdo vit tjetër shkëlqeu nga arstistët me veshjet e tyre mahnitëse.

Por veç momenteve të bukura duhet të theksojmë se këtë viit Grammy u dominua nga trishtimi, për tragjedinë e vdekjes së Kobe Bryant, të cilës Lizzo i ka kushtuar ceremoninë.

Nuk mund të fillonte ndryshe edicioni i 62 i Grammy Awards 2020, që zhvillohet pikërisht në Staple Center ku për vite me radhë ka luajtur edhe legjenda e Nba, që vdiq në moshën 41 vjeçare, pas një aksidenti me helikopter.

Veshjet më të bukura:

1.Cardi B

 

2.Ariana Grande

 

3.Dua Lipa

 

4.Alicia Keys

 

5.Rosalia

 

6.Lizzo

 

7.Grace Elizabeth

 

8.Gwen Stefani

 

9.FKA Twigs

 

10.Billie Eilish

 

11.Nicole Scherzinger

 

12. Bebe Rexha

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button