Showbiz

Aktorja shqiptare me Covid gjatë shtatzënisë

Aktorja Eliona Pitarka tashmë është në muajin e nëntë të shtatzënisë. Ajo në një pyetësor nga fansat në rrjetet e saj sociale ka treguar dhe se ka kaluar Covid-19 në janar kur ka qënë shtatzënë.

Pyetjet kanë qënë të shumta por më e rëndësishmja është se ajo nuk ka marrë mjekim dhe se bebi është me shëndet të plotë. “Nuk përdora asnjë ilaç pasi isha në muajin e 7-të të shtatzënisë, nuk lejohej të përdorja asnjë gjë. Kam pirë vetëm vitaminat C dhe D dhe pafund ushqime të shëndetshme si supa me lëng mishi, perime”, treg0n Eliona.

Ndërsa përsa i përket simptomave ajo ka treguar: “Nuk përdora asnjë ilaç pasi isha në muajin e 7-të të shtatzënisë, nuk lejohej të përdorja asnjë gjë. Kam pirë vetëm vitaminat C dhe D dhe pafund ushqime të shëndetshme si supa me lëng mishi, perime”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: