fbpx
Showbiz

Ishte detyruar që të bráktiste tre vajzat pas shèrreve me vjehrrën, nënë Shefkia merr surprizën më të bukur

Mirela kishte ardhur në studion e Dua të të bëj të lumtur, për të rrëfyer të gjithë historinë e nënë Shefkies dhe kalvarin e vuajtjeve që ajo kishte kaluar.

Nënë Shefkia ishte martuar në moshë të re me mblesëri dhe nga kjo martesë kishte sjellë në jetë 3 vajza. Për shkak të dèbateve të vazhdueshme me vjehrrën e saj, nënë Shefkia ishte detyruar që të ndahej dhe të bráktiste fëmijët. Pas disa vitesh ajo ishte martuar përsëri dhe bashkëshorti e kishte mbështetur gjatë gjithë kohës duke e ndihmuar edhe në rritjen e vajzave nga martesa e parë. Nga biseda që u zhvillua në studio, Mirela rrëfeu se përveç problemeve ekonomike, familja e saj kishte përjetuar dhe një trágjedi. Fatkeqësisht disa vite më parë, djali i nënë Shefkies kishte ndërruar jetë në moshë të re përshkak të përdorimit të lëndëve nárkotike. Mirela kishte zgjedhur programin për t’i festuar nënë Shefkies ditëlindjen dhe për t’i dhënë kurajo e forcë në lu.ftën kundër sëmundjes së rë.ndë me të cilën ajo po përballet.

Mesazhit të Mirelës i’u bashkuan dhe dy vajzat që nënë Shefkia ishte detyruar të bráktiste nëpërmjet lidhjes me “Skype” të cilat i’u drejtuan me këto fjalë: “Mami të falenderojmë që ti dhe babi u kujdesët për ne. Ti je gjithçka dhe sëbashku do ja dalim të përballemi më sëmundjen tënde.”. Programi kishte menduar një surprizë për nënë Shefkien duke bërë një lidhje të drejtpërdrejtë me dy personazhet publik që ajo që pëlqente shumë, Irini Qirjako dhe Gaz Paja të cilët i premtuan se do ta takonin menjëherë pasi të përfundonte gjendja e emergjencës civile.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button