Showbiz

Kanye West, njeriu më i pasur me ngjyrë në historinë amerikane

Me 22 fitore të Grammy, 140 milionë shitje albumesh dhe turne të panumërta botërore, Kanye West është një nga muzikantët më të mirë të të gjitha kohërave. Me një biznes veshjesh, ai është gjithashtu një nga personazhet e famshëm më të suksesshëm, tani është zyrtarisht personi më i pasur me ngjyrë në historinë e SHBA-ve.

Prillin e kaluar mësuam për herë të parë se Kanye West ishte një miliarder pasi u bënë publike detaje të reja në lidhje me suksesin mbresëlënës të markës së tij Yeezy. Në të vërtetë, jo vetëm një miliarder, por një multi-miliarder. Në atë moment u vlerësua se pasuria neto e Kanye West ishte 3.2 miliardë dollarë. Me vlerësimet e reja pasuria e tj vijon me 6.6 miliardë dollarë. Kanye West është tani personi më i pasur me ngjyrë në historinë amerikane.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: