Showbiz

Këngëtari i madh ‘largohet nga jeta’ në moshën 73-vjeçare

Ka ndërruar jetë këngëtari i hitit “Into the Night”. Këngëtari i hitit “Into the Night”, Benny Mardones, ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare.

Ai vdiq pas një beteje 20 vjeçare me sëmundjen e Parkinsonit. Vdekja e këngëtarit u konfirmua në ‘Billboard’ nga shoku i tij i ngushtë, Joel Diamond, i cili theksoi se ai vdiq në shtëpinë e tij në Menifee, Kaliforni. Benny Mardones ishte më së shumti i njohur për hitin e tij “Into the Night”. Ishte një vendas i Cleveland dhe u rrit në periferi të Baltimore. Punoi si tekstshkrues përpara se të bëhej artist, ndërkohë që albumin e parë “Thank God for Girls” e publikoi në vitin 1978.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: