Showbiz

Kivanç Tatlitug dhe Beren Saat rikthehen sërish bashkë!

Seriali turk, “Dashuri e ndaluar” ka qenë një nga telenovelat më të ndjekura Shqipëri. Në Turqi kjo telenovelë u transmetua 11 vite më parë. Ndërsa në Shqipëri nisi në vitin 2013.  Shumë aktorë u bënë të famshëm nga ky serial dhe ata që spikatën ishin Kivanç Tatlitug dhe Beren Saat, të cilët janë bashkuar për të sjellë një projekt të ri.

Akoma nuk është bërë publike se cilat do të jenë rolet e aktorëve në serialin “Kral Kaybederse”, po ama është e sigurtë që ky serial mezi po pritet nga të gjithë fansat. Kujtojmë që “Dashuri e ndaluar”, ishte një ndër telenovelat që mbërtheu pas ekranit të madh e të vogël dhe arriti një sukses të jashtëzakonshëm.

E përshtatur nga vepra e pavdekshme e Halid Ziya Usakligil, “Dashuri e ndaluar”, me skenarin e saj mbresëlënës dhe kastin legjendar, pati një efekt të jashtëzakonshëm jo vetëm në Turqi, por në çdo ekran ku është shfaqur. Bihter (Beren Saat), Behlul (Kivanç Tatlitug), Adnan (Selçuk Method) dhe Nihal (Hazal Kaya), në një foto fantastike 11 vjet më parë, kanë ndezur edhe një herë komentet në rrjet.

Ky imazh është shpërndarë nga qindra fansa të serialit në rrjet, duke rrëmbyer kështu edhe njëherë vëmendjen. Vihet re se fansa të shumtë pyesin se pse kjo foto nuk është shfaqur asnjëherë më parë, pasi sipas tyre, është më e bukura nga i gjithë seti i fotografive.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: