Showbiz

Ky është i riu shqiptar që la me gojë hapur grekët

Marselino Sherifi është shqiptari që ka mahnitur jurinë e “The Voice of Greece” me zërin e tij. 26-vjeçari nga Tirana u prezantua në spektaklin e talenteve si këngëtar dhe instrumentist. Ai arriti të bëhet pjesë e gjysmëfinales përballë 13 konkurrentëve të tjerë.

Sakaq, 26-vjeçari shqiptar është përzgjedhur në mesin e tetë konkurrentëve që u vlerësuan nga publiku për të shkuar në finale, të cilët do të garojnë për çmimin e madh që është një kontratë me Minos EMI / Universal.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close