Showbiz

Linda Rei: Do t’i mbushë mendjen Ramës për të plotësuar 8 kërkesat

Protesta e studentëve padyshim ka qenë një nga ngjarjet më të rëndësishme për shoqërinë shqiptare vitet e fundit. Prej 15 ditësh, studentët në të gjitha Universitet e vendit, bojkotuan mësimin dhe dolën duke protestuar për uljen e tarifave dhe si dhe për përmirësimin e kushteve në Universitete. Ato i parashtruan 8 kërkesa qeverisë dhe kërkuan plotësimin e tyre duke refuzuar negociatat me kryeministrin Edi Rama, pavarsisht dialogut që ai ka kërkuar me to.

Për këtë protestë kanë reaguar edhe personazhe të njohur të ekranit që i përkasin botës së shoëbizit e një ndër to është edhe Linda Rei.

Ajo ka postuar në Instastory foton e një pankarte ku lexohet: “O Linda, o Linda mbusha pak mendjen”, për të cilën studentët e kanë patur për bashkëshorten e kryeministrit dhe Linda Rei shkroi në kuadër të shakasë:

“Dua të jem intermediare midis studentëve dhe shokut Edi. Do ja mbush, mos kini merak, mendjen domethënë”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close