Showbiz

Mick Jagger: Do të jap 500 milionë dollarë për bamirësi

Mick Jagger ka lënë të kuptohet se ai do të preferonte ta linte pasurinë e tij prej 500 milionë dollarësh, për bamirësi dhe jo për fëmijët e tij. Bëhet fjalë për të ardhurat nga shitja e katalogut të Rolling Stones pas vitit 1971.

“Ata nuk kanë nevojë për të jetuar, është më mirë të bëjnë mirë në botë,” tha rockeri 80-vjeçar, në një intervistë me Wall Street Journal.

Mick Jagger ka tetë fëmijë, më i vogli është Deveraux, i cili është vetëm 6 vjeç (në dhjetor do të mbush 7 vjeç), ndërsa më i madhi është Karis, i cili në nëntor do të mbushë 53 vjeç dhe është vajza, të cilën muzikanti e ka pasur me aktoren Marsha Hunt. Më pas është fëmija i dytë Jade, 51 vjeç, me ish-bashkëshorten e tij Bianca Jagger.

Këngëtari i Stones ka edhe katër fëmijë me aktoren Jerry Hall, vajzat Elizabeth, 39 vjeç, dhe Georgia May, 31 vjeç, si dhe djemtë James, 38, dhe Gabriel, 25 vjeç. Në vitin 1999, lindi Lucas, aktualisht 24 vjeç, gjatë një lidhjeje me modelen Luciana Gimenez. Në vitin 2016, ai kishte fëmijën e tij më të vogël, Deveraux, me koreografen dhe ish-balerinën Melanie Hamrick.

Jagger në fakt nuk ka asnjë synim aktual për të shitur pjesën e tij të të drejtave në katalogun e grupit pas vitit 1971, i cili përfshin shumë nga këngët e tyre më të mëdha, të tilla si “Satisfaction”, “Paint it Black” dhe “Jumpin Jack Flash”, por ai ishte i prirur të nënvizojë se “paratë e lidhura me muzikën e tij nuk do të kenë ndonjë ndikim në familjen e tij”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close